Katalogowa

Znajdź grupę docelową

 

 

Każda sprzedaż, a szczególnie katalogowa ma na celu znalezienie Klientów. Aby proces sprzedaży był efektywny, trzeba zaś mieć plan na znalezienie takich Klientów, którzy będą zainteresowani twoimi produktami.

 

Kto kupi twoje produkty?

Jeszcze zanim zaczniesz się kontaktować z „Klientami” (artcile 6), określ odpowiednią grupę docelową. Na początku odpowiedz sobie na pytanie: Kto potencjalnie chce nabyć twoje produkty?. To nic trudnego, wystarczy odrobiona zdrowe rozsądku. Przykładowo, masz w ofercie kobiece kosmetyki i łatwo możesz się domyślić, że oferowanie ich twoim kolegom to raczej nietrafiony pomysł (choć może warto się ich podpytać, czy ich żony takowych nie potrzebują).

 

Strategia sprzedażowo – marketingowa

Cały czas powinieneś mieć ustalony plan marketingowy, dopasowany do sprzedawanych przez Ciebie produktów i rynku, na którym je sprzedajesz. Zamiast oferować produkty wszystkim po kolei, lepiej jest skupić swe działania na wybranej przez siebie grupie.

 

Sprzedaż katalogowa jest skuteczniejsza w małych miejscowościach. Na ogół trudniej tam kupić produkt z twojego katalogu na miejscu, więc oferta katalogowa brzmi bardzo atrakcyjnie. Nie oznacza to jednak, że taki biznes nie ma szans rozwoju w dużych aglomeracjach. Co prawda w dużych miastach dostępność oferowanych przez Ciebie produktów będzie duża, to jednak liczba potencjalnych Klientów jest znacznie większa niż w małych miejscowościach.

 

editorial-news