Uncategorized

Rola wizerunku w sprzedaży katalogowej

Wizerunek, marka osobista, PR to zwroty, które we współczesnym świecie odmieniane są przez wszystkie przypadki. Sprzedaż katalogowa czerpie zaś garściami z szeroko pojętego marketingu, a z tego powodu wizerunek jest w niej szczególnie istotny.

Jaka jest rola wizerunku w sprzedaży katalogowej?

Sprzedaż katalogowa, a szczególnie ta oparta o system MLM polega na finalizowaniu transakcji oraz rekrutacji. Wszystko to wymaga oczywiście kontaktu z ludźmi. Chcąc osiągnąć sukces w marketingu wielopoziomowym, trzeba być kojarzonym jako człowiek sukcesu.

W rekrutacji wizerunek człowieka sukcesu odgrywa bowiem ogromną rolę. Warto więc sprawiać wrażenie takiej osoby, jaką inni chcieli by zostać.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą?

Podobno pozory mylą, jednak liczne badania naukowe potwierdzają, że wszyscy ludzie w mniejszym lub większym stopniu ulegają stereotypom. Szczególnie mocno jest to widoczne w dzisiejszych czasach.

Wygląd zewnętrzny to więc jedna z ważniejszych kwestii w MLM. Naturalnie ważny jest elegancki ubiór, ale równie istotne są wszelkie atrybuty i gadżety, które ludzie podświadomie kojarzą z ludźmi sukcesu.

Choć czasem wydaje się to wręcz niedorzeczne, to wyniki badań wskazują np. na to, że posiadacze iPhone zwykle różnią się pod względem pewnym cech od innych ludzi. Posiadanie urządzeń z logo Apple jest także swoistym wyznacznikiem wysokiej pozycji społecznej. Warto przy tym wiedzieć, że kupno nowoczesnego iPhona wcale nie musi wiązać się z ogromnym kosztem. W dobie Internetu i profesjonalnej sprzedaży dobry iPhone używany można kupić w przystępnej cenie.

Jak budować wizerunek w sieci?

Współczesny biznes, a już z pewnością MLM są coraz bardziej uzależnione od Internetu i trudno się spodziewać, aby ten trend miał się zmienić. Dlatego też tak ważne jest budowanie swojego wizerunku w sieci.

Profesjonalne zdjęcie w odpowiednim stroju, na profilu społecznościowym są ważne, jednak w dzisiejszych czasach niewystarczające. Do sukcesu potrzeba jeszcze stopniowe dozowanie informacji i budowanie długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami oraz współpracownikami. Wbrew pozorom sprzedaż, czy też rekrutacja to bowiem skomplikowane procesy, którymi należy umiejętnie zarządzać.

Prowadzenie profilów społecznościowych nie powinno więc opierać się o oferowanie sprzedaży i ogłoszenie rekrutacji. Powinny być one tylko uzupełnieniem szerzej pojętej strategi marketingowej. Lepiej pokazać siebie jako osobę oraz wartości, w jakie się wierzy. Warto też podkreślać, to, że jest się zadowolonym z pracy w MLM, gdyż pozwala to osiągnąć sukces, a przy tym zapewnia dużo swobody. Taki przekaz z czasem może sprawić, że ludzie będą z zainteresowaniem spoglądać na profil, co z czasem przełoży się na rosnącą sprzedaż oraz rozszerzenie grupy współpracowników.

Wizerunek ważny, ale nie najważniejszy?

Odpowiedni wizerunek jest niezwykle ważny we współczesnym świecie i to nawet jeśli kryją się za nim swego rodzaju pozory. Chcąc osiągnąć sukces, szczególnie na dłuższą metę, swój biznes trzeba jednak oprzeć także o bardziej praktyczne aspekty. Aktywne podejście, optymizm, ciągły rozwój i ciężka praca są bowiem równie istotne.

editorial-news