Uncategorized

Jak się ubrać na spotkanie biznesowe.

Wizerunek w biznesie i jego kreowanie świadczy nie tylko o wysokiej kulturze osobistej, ale także może być miarą sukcesu, Podążając za znanym powiedzeniem – “liczy się pierwsze wrażenie”, odpowieni strój dopasowany do okazji może pomóc w wywarciu wrażenia na potencjalnym kontrahencie. Czy to wrażenie będzie pozytywne, czy też negatywne, zależy tylko od nas. Wiadomo nie od dziś, że jesteśmy oceniani na podstawie pierwszego wrażenia. Dzieje się tak chociażby podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Mamy chwilę na przedstawienie swojej osoby w sposób, który zainteresuje potencjanego pracodawcę. To, w co jesteśmy ubrani nie pozostaje bez znaczenia – ubiór jest rodzajem zwierciadła, które dokładnie ukazuje naszą osobowość. Przyszły pracodawca podczas kilkominutowej rozmowy może ocenić, czy sprawiasz wrażenie osoby solidnej, szanującej innych, a przede wszystkim czy jesteś odpowiednią osobą na określone stanowisko. Odpowiedni ubiór stanowi połowę sukcesu.

Dress code w biznesie

kod ubioru jest jedną z integralnych części udanego spotkania biznesowego. Ubiór to nasza wizytówka. Jeśli jest dobrze dopasowany do okazji, może pomóc w osiągnięcu zamierzonych celów. Dress code jest uzależniony od rodzaju firmy lub przedsięwzięcia, w którym chcemy wziąć udział. Z tego względu zawsze warto przed samym spotkaniem dokładnie przemyśleć jaki jest profil firmy, z którą mamy do czynienia. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, że nie możemy przesadzać z kreatywnością. Istnieją pewne nieformalne zasady, które mogą nam pomóc w niepopełnieniu faux pas: 1. Zapomnij o krótkich spódniczkach i głębokich dekoltach – zbyt krótka spódniczka może być niestosownym wyborem, a nasze intencje mogą zostać błędnie odebrane. 2. Zamień ekstrawagancję na klasyczną elegancję – nie sugeruj się trendami w modzie. Spodnie z modnymi wycięciami na kolanach czy prześwitujące koszule nie nadają się na oficjalne spotkanie. 3. Biżuteria? Jak najbardziej, ale w umiarze – wybierz subtelną biżuterię, która idealnie dopełni całokształt ubioru.

Profesjonalny ubiór w biznesie – dodatki

Czy dodatki do naszego oficjalnego stroju są bardzo istotne? Otóż tak! Biżuteria, Buty, torebka – pamiętaj, aby zawsze współgrały z resztą stroju. Zbyt ekstrawaganckie dodatki mogą zepsuć najlepiej dobrane ubranie. Pamiętaj, że dodatki wybieramy po uprzednim wybraniu stroju – nigdy wcześniej. Ważną rolę odgrywają tu kolory. Im bardziej subtelne, tym lepiej wyrażą istotę spotkania. Zbyt odważne, jaskrawe kolory dodatków mogą odwrócić uwagę od Twojego stroju. Zapomnijmy o sportowym obuwiu. Najlepszym wyborem będzie klasyczna elegancja w postaci ciemnych półbutów. Nie muszą to być jednak szpilki – dobrym wyborem moga być lakierki lub modne w tym sezonie czółenka. Zastanawiasz się nad idealną torebką? Na spotkanie biznesowe dobierz kopertówkę. Zbyt duża torebka nie będzie współgrała z biznesowym dress codem. Pamiętaj, że torebka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Najistotniejsze jest nasze samopoczucie – w stroju wizytowym powinniśmy przede wszystkim czuć się dobrze. Doda nam to pewności siebie i z pewnością wspomoże nasz sukces.

editorial-news