Katalogowa

W jaki sposób zdobywać Klientów?

 

 

Postanowiłeś „rozpocząć” (article 1) pracę w sprzedaży katalogowej i ustaliłeś swój „plan działania” (artcicle 5). Teraz czas na realne działanie i zdobywanie Klientów.

 

Jak zdobyć Klientów?

Niemal każdy początkujący sprzedawca pierwszych Klientów znajduje wśród rodziny i znajomych. To bardzo dobry pomysł. Bliskie Ci osoby na pewno znajdą czas na to, by z Tobą porozmawiać. Wtedy to, warto im zasugerować możliwość kupna u Ciebie dobrych produktów.

 

W swoim asortymencie powinieneś mieć produkty dopasowane do możliwości finansowych Klientów. Najlepiej jest mieć ofertę, w różnych kategoriach cenowych. Sprzedaż to proces, zamiast więc nachalnie „wciskać” swoje produkty, zacznij np. od przekazania próbek swych produktów potencjalnym Klientom.

 

Pamiętaj, aby zawsze przekazywać swoje dane kontaktowe potencjalnym Klientom. Równie ważne jest to, aby szybko odpowiadać na ich pytania, czy decyzje zakupowe. Jeżeli będziesz zwlekał i np. nie odbierał telefonów, to potencjalny Klient zrezygnuje z zakupu, albo skorzysta z konkurencyjnych ofert.

 

Kiedy zaś dokonasz pierwszych sprzedaży, możesz podpytać Klientów, o to, czy ktoś z ich otoczenia nie jest zainteresowany oferowanymi przez Ciebie produktami.

 

editorial-news