Jak każdy biznes sprzedaż katalogowa ma swoje plusy i minusy. Przed „wejściem w ten interes” (article 1) warto więc mieć ich świadomość.
Jakie zalety ma sprzedaż katalogową
Zajmując się sprzedażą katalogową zyskasz:
- Źródło „dochodu” (artcile 4) – sprzedaż katalogowa to świetny pomysł na biznes bez ryzyka, który po kilku miesiącach może przynieść dodatkowe źródło dochodu, a nawet stać się głównym źródłem utrzymania.
- Rozwój hobby – Jeżeli uwielbiasz testować np. kosmetyki, to praca w sprzedaży katalogowej jest stworzona dla Ciebie! Sprzedaż katalogowa to naprawdę świetny pomysł na łączenie przyjemnego z pożytecznym.
- Kontakt z ludźmi – sprzedaż katalogowa wiąże się z poznawaniem i utrzymaniem kontaktów z wieloma osobami.
- Zniżki i promocje – jako Konsultant otrzymasz dodatkowe zniżki na oferowane przez Ciebie produkty.
- Opinia eksperta – Po kilku miesiącach staniesz się ekspertem w dziedzinie sprzedawanych przez siebie produktów.
- Elastyczność – pracujesz tyle, ile chcesz i w dużym stopniu wtedy, kiedy chcesz (choć to akurat jest też związane z preferencjami danego Klienta).
Jakie są wady tego biznesu?
Także praca jako Konsultant w sprzedaży katalogowej ma swoje wady, takie jak:
- Niepewność dochodu – sprzedaż katalogowa może zapewnić ogromne zyski, z drugiej strony można też poświęcić na nią mnóstwo czasu i energii i nie zarobić nawet złotówki.
- Opóźnione zyski – prawdopodobnie przez pierwsze miesiące w tym biznesie zarobisz niewiele.
- Koszty – sprzedaż katalogowa wiąże się z minimalnym kosztem finansowym, jednak trzeba poświęcić zarówno czas, jak i pewne środki finansowe np. na dojazd do Klienta z katalogiem swych produktów.
Czy więc to się opłaca?
Sprzedaż katalogowa to dość specyficzne zajęcie. Najważniejsze w nim jest jednak to, że wielkość przychodów jest tutaj zależna głównie od twojego planu i zaangażowania. Trochę wysiłku przy sprzedaży katalogowej może Ci się odpłacić comiesięcznym przypływem sporej ilości gotówki.